close
دانلود آهنگ جدید
میانگین امتیازات فیلم کمدی (۲۰۱۴) Dumb and Dumber To + نقد و بررسی
دوشنبه 27 آبان 1398
/
/
اخبار روز
 میانگین امتیازات فیلم کمدی (۲۰۱۴) Dumb and Dumber To + نقد و بررسی

میانگین امتیازات فیلم کمدی (۲۰۱۴) Dumb and Dumber To + نقد و بررسی

منتقد : جیمز براردینلی - امتیاز 50 از 100 چه چيزی باعث می‌شود تا فيلم‌سازها سراغ ساخت دنباله فيلمی بروند که ۲۰ سال قبل ساخته شده است؟ آيا نوستالژی شاخص کمدی بودن، به عنوان وجه مشخصه نسخه اوليه اين فيلم، منجر به ساخت نسخه دوم آن شده است؟ آيا نااميدی عمومی [از کارهای جديد] به احيای کارهای تاريخ مصرف گذشته منجر می‌شود؟ يا اين رسم هاليوود است که می‌گويد برندهای شناخته شده بايد به هر چيز آزمايش نشده ای اولويت داده شوند؟ به هر…

بازبینی کلی

میانگین امتیاز منتقدان بر اساس گزارش متاکریتیک - 35

35

امتیاز از 100

خلاصه: فیلم Dumb and Dumber To به کارگردانی برادران فارلی توانست از میان 31 نقدی که توسط معتبرترین منابع نقد دنیا برای آن منتشر شده است، 1 بازخورد مثبت، 18 بازخورد متعادل و 12 بازخورد منفی را تجربه کند و در نهایت میانگین امتیاز 35 از 100 را بدست آورد. (در ادامه می توانید یکی از نقدهای منتشر شده برای این فیلم به قلم جیمز برادینلی را مشاهده کنید)

امتیاز کاربر: 3.89 ( 14 امتیازات)
35

dumb-and-dumber-to-poster

برای مشاهده اطلاعات فیلم کلیک کنید

منتقد : جیمز براردینلی – امتیاز ۵۰ از ۱۰۰

Dumb and Dumber To (1)چه چیزی باعث می‌شود تا فیلم‌سازها سراغ ساخت دنباله فیلمی بروند که ۲۰ سال قبل ساخته شده است؟ آیا نوستالژی شاخص کمدی بودن، به عنوان وجه مشخصه نسخه اولیه این فیلم، منجر به ساخت نسخه دوم آن شده است؟ آیا ناامیدی عمومی [از کارهای جدید] به احیای کارهای تاریخ مصرف گذشته منجر می‌شود؟ یا این رسم هالیوود است که می‌گوید برندهای شناخته شده باید به هر چیز آزمایش نشده ای اولویت داده شوند؟ به هر روی، آخرین ماه های سال ۲۰۱۴ مقارن شده‌اند با اکران نسخه دوم فیلم «احمق و احمق‌تر/ Dumb and Dumber» سال ۱۹۹۴، اما این وقفه نسبتاً طولانی اصلاً منجر به بهبود چشمگیر این تجربه نشده است.

Dumb and Dumber To (2)«احمق و احمق‌تر» نخستین تجربه کارگردانی برادران فارلی (پیتر و بابی) بود که چهار سال بعد به رسوایی ساخت «نکته ای درباره ماری وجود دارد/ There’s Something about Mary» منتهی شد. سال ۱۹۹۴ سال اوج موفقیت جیم کری بود- به طوری که قادر بود برای بازی در «احمق و احمق‌تر» دستمزد ۷ میلیون دلاری طلب کند (تقریباً نصف بودجه فیلم). در «احمق و احمق‌تر: وقتی که هری به دیدن لوید می‌رود/ Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd» سال ۲۰۰۳ دیگر نه خبری از مشارکت فارلی ها و نه درخشش کری و جف دنیلز بود و این فیلم در پردیس‌های آمریکا با بی تفاوتی روبرو شد. سال‌ها سپری شدند تا به سال ۲۰۱۴ رسیدیم. دورانی که جیم کری دیگر ستاره پرطرفدار سینما نیست و بیش از یک دهه از تاریخ آخرین ساخته سینمایی برادران فارلی می‌گذرد، در این دوران بازگشت لوید و هری به حقیقت می‌پیوندد. اما کی اهمیت می‌دهد؟

Dumb and Dumber To (3)احتمال دارد که طرفداران پر و پا قرص «احمق و احمق‌تر» از لحن و رویکرد «احمق و احمق‌تر ۲»، که اندک نقاط قوت و بیشمار نقاط ضعف سلفش را تکرار می‌کند، خوششان بیاید. جیم کری به خصوص برای برگشتن به فرم قبلی تلاش زیادی می‌کند: او از بعد از ساخت نسخه دوم «ایس ونچورا» هرگز تا این حد آزاردهنده نبوده. جف دنیلز به شدت پیرتر به نظر می‌رسد اما شیطنت‌های پسرانه‌اش در مقایسه با بیست سال قبل، که صاف و صوف تر بود، بیشتر شده است. آدم باید راستش را بگوید، «احمق و احمق‌تر ۲» فیلم بهتری از نسخه قبلی‌اش است. شوخی‌هایش خنده‌دارتر هستند و مهارت‌ها و تکنیک‌های قوی‌تری در آن به کار رفته‌اند. این‌ها باعث نمی‌شوند که بگوییم «احمق و احمق تر ۲» فیلم خوبی است، اما حداقل غیرقابل تحمل هم نیست.

Dumb and Dumber To (4)«احمق و احمق‌تر ۲» با یک فرضیه ریپ ون وینکلی (پتانسیلی عظیمی از کمدی که دست کم گرفته شده است)، لوید (با بازی جیم کری) بعد از بیست سال از کما بیدار می‌شود. بعد اتفاق بسیار عجیبی رخ می‌دهد: هری (با بازی جف دنیلز) سر و کله‌اش پیدا می‌شود، او که نتوانسته کسی را برای پیوند کلیه پیدا کند مدت زیادی زنده نخواهد بود. بعد از مدت کوتاهی، هر دو متوجه می‌شوند که فرایدا فلچر (با بازی کاتلین ترنر) ۲۲ سال قبل باردار شده است. دختر بچه فرایدا به فرزندخواندگی داده شده و اکنون به نام پنی پینچلو شناخته می‌شود (با بازی ریچل ملوین). با توجه به ترکیب ژنتیکی این بچه، او می تواند کلیه مورد نیاز هری را به او اهدا کند، به این ترتیب این دو مرد بدون هر گونه سرنخی در آمریکا به دنبال یافتن پنی به راه می‌افتند.

Dumb and Dumber To (5)«احمق و احمق‌تر ۲» مانند بسیاری از فیلم‌های جاده ای با یک ساختار اپیزودیک ساخته شده است. تعداد کمی از این قسمت‌ها جذاب هستند؛ بیش‌ترشان تنها برای طولانی کردن زمان فیلم اضافه شده‌اند. صحنه های خنده دار خوبی در فیلم وجود دارند اما بسیاری از شوخی‌ها اصلاً خنده دار نیستند. بازگشت بازیگرهای قدیمی انتظارات را برآورده می‌سازد. تازه واردهایی مانند لوری هولدن، که نقش آدل، مادر بدذات پنی را بازی می‌کند و راب ریگل در نقش تراویس، عاشق و نوکر آدل، چیز زیادی برای گفتن ندارند. با این حال ریچل ملوین جذاب است و رویکرد «احمق و احمق تر۲» را به شخصیت زنانه نزدیک می‌کند.

بزرگ‌ترین سئوالی که برای تمام بیننده های «احمق و احمق‌تر ۲» مطرح می‌شود این است که آیا اصلاً این فیلم مخاطب خاصی دارد یا خیر. گرچه فیلم تمام تلاشش را کرده تا هنگام ارجاعات بی‌ادبانه چارچوب PG-13 را رعایت کند، اما باز هم چیز خاصی در فیلم وجود ندارد و اکثر اعضای جامعه فیلم بین این گروه سنی اغلب زمانی که «احمق و احمق‌تر» در سال ۱۹۹۴ اکران شد اصلاً به دنیا نیامده بودند. آیا افرادی که در دهه چهارم زندگی خود به سر می‌برند برای تماشای فیلم به سینماها می‌روند؟ علیرغم این که «احمق و احمق تر ۲» را به سختی می‌توان فیلم سرگرم کننده ای نامید، اما این فیلم تمام شاخص‌های یک فیلم نوستالژیک را دارد. فیلم نه خیلی خوب است و نه افتضاح و حتی می‌توان به آن‌هایی که نسخه قبلی را به یاد دارند و دوست دارند این یکی را ببینند توصیه کرد که منتظر آمدن نسخه DVD بمانند. چون اصلاً لزومی ندارد صرفاً به خاطر تجدید خاطرات یک فیلم به سینما رفت.

منبع ترجمه نقد: نقد فارسی

نظرات و انتقادات خود را در مورد عنوان Dumb and Dumber To با ما در میان بگذارید …


راهنماي دانلود : براي مشاهده آموزش تصويري دانلود فايل هاي سايت ما روي اينجا کليک کنيد. (نکته مهم : کپي برداري از مطالب اختصاصي سايت بدون ذکر دقيق "منبع: خبرگزاري آفتاب مووی" غير مجاز بوده و شامل پيگرد قانوني مي شود.)

درباره‌ Admin

با عشق به سينما بزرگ شدم و علاقه زیاد من به سینما باعث شد که به فکر ساختن پايگاهي مناسب و متفاوت بيافتم که علاقمندان به سینما از مطالب آن استفاده کنند و لذت ببرند که آفتاب مووی حاصل اين تفکر است ، سایت آفتاب مووی در ابتدا یک سایت دانلود فیلم و سریال و سپس به پايگاه خبری تحليلی سينمای جهان تبدیل شد که بايد صادقانه بگويم که کاربران سايت پايه های اين بنا هستند و ما به داشتن کاربران خود افتخار مي کنيم و اميدوارم من و همکارانم بتوانيم در حد توان خود رضايت آنها را جلب و سايت را با مطالب مفيد و مناسب فرهنگ کشور عزيزمان ايران به روز نگه داريم.
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
/charge